Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Mokymas

Tiesioginis supažindinimas

Mokytojas gali perteikti savo žinojimą mokiniui trimis būdais: žodiniu, simboliniu ir tiesioginiu.

Dzogčeno mokymai ypatingi tuo, kad juose perteikiama ar, tiksliau, supažindinama tiesiogiai – mokytojas ir mokinys atskleidžia pirmapradę būseną kartu tuo pat metu, patirdami išgyvenimą, susijusį su kūnu, balsu ar protu. Šitaip, veikiamas perdavimo galios, mokinys  sugeba pats atrasti savo tikrąją būseną.

Tiesioginį supažindinimą Čiogjalas Namkhai Norbu atlieka kiekvieno mokymo metu, o taip pat triskart per metus – Garabo Dordžės, Guru Padmasambhavos ir Adzomo Drugpos sukakčių progomis. Tiems žmonėms, kurie negali atvažiuoti gauti mokymų arba tiesioginio perdavimo, suteikiama galimybė klausytis jų tiesiogiai internetu (naujiems žmonėms prieš tai reikėtų susisiekti su dzogčeno bendruomene ir išklausyti praktikos aiškinimo).

P. S. Po Rinpočės mirties (2018 m.) tiesioginį supažindinimą Mokytojo įgaliojimu atlieka jo sūnus Ješi S. Namkhai.

 

 

« Grįžti į pradinį
Mokytojas Čiogjalas Namkhai Norbu
Kalendorius