Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Bendruomenė

Šangšungo institutas

1989 m. Čiogjalas Namkhai Norbu įsteigė Tarptautinį Šangšungo institutą, kurį 1990 m. iškilmingai atidarė Jo Šventenybė XIV Dalai Lama. Šis institutas skirtas geriau pažinti ir suprasti tibetiečių kultūros tradicijas – religiją, istoriją, filosofiją, meną, mediciną, socialinį gyvenimą, skatinant bendradarbiauti tuo besidominčius žmones.

„Šangšungo institutas yra tam, kad saugotų tibetiečių kultūrą ir verstų tibetietiškas knygas į Vakarų kalbas. Jo padedami mes stengiamės išlaikyti tibetiečių kultūrą ir pasaulėžiūrą. Institutui duotas pavadinimas atspindi tibetiečių kultūros ir istorijos ištakas. Šangšungas buvo didžiulė Rytų imperija, kurią tyrinėti nepaprastai svarbu, norint suprasti, kokia sena, unikali ir visuotinai svarbi buvo ir yra tibetiečių kultūra.“ (Čiogjalas Namkhai Norbu)

Šiuo metu Tarptautinis Šangšungo institutas turi tris pagrindinius skyrius – Italijoje, JAV ir Austrijoje.

Šangšungo instituto interneto svetainė

« Grįžti į pradinį
Kalendorius