Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Bendruomenė

Lietuvos dzogčeno bendruomenė „Dorželingas“

1992 m. gegužės mėnesį Čiogjalas Namkhai Norbu buvo atvykęs į Lietuvą ir tris dienas davė dzogčeno mokymus, kurių klausėsi apie 100 žmonių. Po mokymų susidarė nedidelė grupelė žmonių, pasiryžusių praktikuoti dzogčeną, kuri pradėjo daryti kolektyvines praktikas. Tai ir buvo Lietuvos dzogčeno bendruomenės pradžia.

Sekdami Čiogjalo Namkhai Norbu mokymu, pamažu įgijome daugiau patirties ir ėmėme geriau suprasti, kokia turėtų būti bendruomenė ir kuo ji vertinga.

Mūsų bendruomenėje aktyviai praktikuojama jantrajoga, Vadžros šokis, kolektyvinės meditacijos praktikos. Mes taip pat stengiamės bent kartą per metus rengti atsiskyrimo seminarus (dažniausiai ne Vilniuje), kurių metu mokomės ir praktikuojame. Juos vesti kviečiame mokytojo įgaliotus instruktorius.

Lietuvos dzogčeno bendruomenė priklauso pasaulinei dzogčeno bendruomenei, kurioje 2008 m. buvo apie 6000 aktyvių narių. 

Keletas faktų apie mus:

1991 m. jantrajogos instruktorius Fabio Andrico pirmą kartą Lietuvoje mokė jantrajogos;
1992 m. Čiogjalas Namkhai Norbu Lietuvoje davė dzogčeno mokymus;
1994 m. Vadžros šokio instruktorė Adriana Dal Borgo pirmą kartą Lietuvoje
mokė Vadžros šokio;
2002 m. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje įregistruota Lietuvos dzogčeno religinė bendruomenė „Dorželingas“, atidaryta bendruomenės sąskaita banke;
2007 m. bendruomenė įsigijo patalpas Vilniuje ir nuo to laiko jose vyksta dauguma
kolektyvinių praktikų;
2009 m. Khjencė Ješi Silvano Namkhai Lietuvoje davė dzogčeno mokymus;
2010 m. mūsų bendruomenės narė Eglė tapo jantrajogos instruktore.
Šiuo metu bendruomenėje yra apie 30 aktyvių narių.

Mokytojo Čiogjalo Namkhai Norbu mokymai Lietuvoje, 1992

Mokytojo Čiogjalo Namkhai Norbu mokymai Lietuvoje, 1992

 

« Grįžti į pradinį
Mokytojas Čiogjalas Namkhai Norbu
Kalendorius