Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Bendruomenė

Dzogčeno bendruomenė


Tarptautinė dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Šią bendruomenę įsteigė Čiogjalas Namkhai Norbu septinto dešimtmečio pabaigoje Italijoje, vėliau ji išsiplėtė į kitas šalis. Šiuo metu dzogčeno bendruomenei priklauso tūkstančiai žmonių iš daugiau nei 40 pasaulio šalių. Bendruomenė suteikia jiems galimybę kartu praktikuoti, dalintis žiniomis bei patirtimi.

Bendruomenės struktūra atitinka Čiogjalo Namkhai Norbu viziją. Gárai („susirinkimo vietos“ – didesni centrai) ir lingai („salos, vietos“ – mažesni centrai) sudaro didžiąją mandalą („ratą“), sujungiančią įvairias žemės vietas. 

Mandala simbolizuoja visatą ir šiuo atveju vietas, kuriose praktikuojami mokymai. Gárai ir lingai susiję tarpusavyje ne hierarchiniais, o bendradarbiavimo santykiais.

Europoje yra Vakarų Merigaras (Italijoje), Rytų Merigaras (Rumunijoje) ir Dzamlingaras (Tenerifėje, Ispanijoje), Eurazijoje – Šiaurės Kunsangaras (Maskvos r., Rusijoje) ir Pietų Kunsangaras (Kryme), Šiaurės Amerikoje – Rytų Tsegjelgaras (Masačusetse, JAV) ir Vakarų Tsegjelgaras (Žemutinėje Pietų Kalifornijoje, Meksikoje), Pietų Amerikoje – Šiaurės Tašigaras (Venesueloje) ir Pietų Tašigaras (Argentinoje), Okeanijoje – Namgjalgaras (Naujajame Pietų Velse, Australijoje). Gárai susiję su lingais – bendruomenės branduoliu. 

 

 

« Grįžti į pradinį
Mokytojas Čiogjalas Namkhai Norbu
Kalendorius