Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Mokytojai

Čiogjalas Namkhai Norbu

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Dar paauglystėje jis baigė griežtą tradicinių studijų programą ir gavo mokymus iš kai kurių žymių to meto mokytojų. 1955 m. sutiko Čangčubą Dordžę (1826–1961), savo pagrindinį dzogčeno mokytoją, kurio gyvenimo ir mokymo būdas jį giliai paveikė.

1960 m. pablogėjus socialinei ir politinei Tibeto padėčiai, pakviestas žymaus orientalisto prof. Giuseppe Tucci, jis išvyko į Italiją. Čia aktyviai prisidėjo skleidžiant Tibeto kultūrą Vakaruose. 1960 m. pradžioje jis pradėjo dirbti  Is.MEO (Artimųjų ir Tolimųjų Rytų institute), o vėliau, nuo1962 iki 1992 metų, dėstė tibetiečių ir mongolų kalbą ir literatūrą Neapolio orientalistikos institute (Istituto Universitario Orientale di Napoli).

Jo mokslo darbai liudija apie gilų tibetiečių kultūros pažinimą ir tvirtą pasiryžimą šį unikalų paveldą išsaugoti bei padaryti visiems prieinamą.

Keletą metų Čiogjalas Namkhai Norbu Neapolyje mokė jantrajogos, o nuo septyniasdešimtųjų vidurio – dzogčeno. Jo mokymai sulaukė vis didesnio susidomėjimo Italijoje, o vėliau ir kitose Vakarų šalyse. 1981 m. jis įkūrė pirmąjį dzogčeno bendruomenės centą Arcidosso, Toskanoje. Bėgant metams, tūkstančiai žmonių visame pasaulyje tapo dzogčeno bendruomenės nariais. Buvo įkurti centrai Jungtinėse Valstijose, įvairiose Europos vietose, Lotynų Amerikoje, Rusijoje ir Australijoje.

1988 m. Čiogjalas Namkhai Norbu įkūrė ASIA (Tarptautinio solidarumo su Azija asociaciją) – nevyriausybinę organizaciją, kuri siekia padaryti prieinamą tibetiečiams išsilavinimą ir medicininę pagalbą.

1989 m. Čiogjalas  Namkhai Norbu įsteigė Šangšungo institutą, kurio paskirtis – saugoti tibetiečių kultūrą, ją remiant ir skleidžiant.

Iki šių dienų Čiogjalas Namkhai  Norbu be perstojo keliauja po pasaulį, skaitydamas paskaitas ir aiškindamas mokymus tūkstančiams žmonių.

Čiogjalo Namkhai Norbu mokymų tvarkaraštis

« Grįžti į pradinį
Mokytojas Čiogjalas Namkhai Norbu
Kalendorius