Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Mokymas

Longsal terma

Longsal mokymų ciklą Čiogjalas Namkhai Norbu gavo aiškumo sapnuose. Šiuo metu išleisti aštuoni šių mokymų tomai, kuriuos sudaro esminiai trijų dzogčeno mokymo grupių aspektai, susiję su požiūriu, meditacija ir elgesiu. Nesutrumpintas šio ciklo pavadinimas skamba taip: Longčen osal khandroi njinghtig – „Spinduliuojantis visatos aiškumas, dakinių širdies esmė“ (dakinė – tai pirmapradės energijos pasireiškimas moterišku pavidalu).
Longsal mokymų ciklui priklauso ir Vadžros šokis.

« Grįžti į pradinį
Goma Devi su Longsal krištoliniu rutuliu skulptūrėlės fragmentas (Rytų Tsegjelgaras, JAV)
Kalendorius