Lietuvių kalba English
Mokytojai »

Čiogjalas Namkhai Norbu (Chögyal Namkhai Norbu) gimė Derghėje, Rytų Tibete, 1938 m. Vaikystėje buvo atpažintas kaip didžio dzogčeno mokytojo Adzomo Drugpos (1842–1924) reinkarnacija. Vėliau XVI Karmapa pripažino jį esant Šabrungo Ngavango Namgjėlo (1594–1651), pirmojo Butano dharmaradžos, reinkarnacija.

Mokymas »

Dzogčeno mokymai – tai ne filosofija, ne religinė doktrina ir ne kultūros tradicija. Suprasti juos reiškia atrasti savo tikrąją prigimtį, visiškai netemdomą proto kuriamų klastočių ir saviapgaulės. Pats tibetiečių terminas dzogčenas, arba „didysis tobulumas“, kalba apie kiekvienos būtybės tikrąją, pirmapradę būseną...

Bendruomenė »

Dzogčeno bendruomenė yra didelė grupė žmonių, kuriuos sieja domėjimasis dzogčeno mokymais, kurie seka mokytoju, iš tikrųjų atskleidusiu dzogčeno būseną, kurie pagal išgales studijuoja ir praktikuoja tantras, lungus bei upadešas ir kurie stengiasi sudaryti sąlygas, būtinas šiai veiklai.

Bendruomenė

Gančilas

Įvairiais bendruomenės centrais ir grupėmis rūpinasi gančilai (gančil – „džiaugsmo mandala“). Gančilą sudaro trys skyriai (žymimi trimis spalvomis – geltona, raudona ir mėlyna), kurie pagal senovinę budistų sistemą atitinka tris žmogaus aspektus – kūną, energiją ir protą. Geltonasis gančilas (susijęs su kūnu) rūpinasi finansais, Raudonasis gančilas (susijęs su energija) – centro palaikymu ir vystymu, Mėlynasis gančilas (susijęs su protu) – kultūrine veikla ir praktikomis. Gančilas yra grupė hierarchiniais santykiais nesusijusių žmonių, kurie priima sprendimus bendru visų narių sutarimu. Gali būti trys, šeši arba devyni gančilo nariai, kurie renkami kasmet. Be vietinių yra ir Tarptautinis gančilas, kuris tariasi tiesiogiai su mokytoju ir kurio paskirtis – tvarkyti bei derinti bendrus reikalus.

« Grįžti į pradinį
Kalendorius